Axoft

Microsoft купила розробника провідної операційної системи для IoT

Корпорація Microsoft придбала фірму Express Logic, відому як розробник спеціалізованої операційної системи ThreadX для управління невеликими і малопотужними електронними пристроями.

Умови угоди не розголошувалися, але розумно припустити, що запропонована за Express Logic ціна була висока, враховуючи важливе місце, займане програмними технологіями цього невеликого підприємства в екосистемі підключених пристроїв.

ПО ThreadX можна зустріти буквально всюди: воно контролює роботу розумних електроламп і систем управління виробничими процесами. Ця ОС була встановлена ​​навіть в космічному апараті Deep Impact, запущеному NASA в 2005 р для дослідження комет.

ОС ThreadX розробки Express Logic налічує більш ніж 6,2 млрд установок. Таким чином, за даними VDC Research, вона є однією з найбільш затребуваних RTOS в світі.

Microsoft пише, що датчики інтернету речей впроваджуються практично в усі, від промислового обладнання до споживчих пристроїв, і все частіше ці пристрої підключаються до хмари. За прогнозами Gartner, до 2020 року кількість підключених пристроїв перевищить 20 млрд.

У квітні 2018 р Microsoft оголосила, що інвестує $ 5 млрд в інтернет речей і інтелектуальну периферію протягом наступних чотирьох років. Кошти вкладаються в такі продукти як Azure Sphere, Azure Digital Twins, Azure IoT Edge, Azure Maps і Azure IoT Central. З метою розвитку в цій галузі Microsoft були встановлені партнерські відносини з DJI, SAP, PTC, Qualcomm і Університетом Карнегі-Меллона.

Де можна використовувати рішення Express Logic?

Microsoft відзначає, що на ринку сформувався попит на технології для підтримки середовищ з обмеженими ресурсами, які потребують при цьому безпеки, чим і обумовлена ​​популярність ThreadX. Рішення Express Logic використовують виробники різноманітної продукції, від датчиків з малою ємністю, таких як лампочки і датчики температури, до кондиціонерів, медичних і мережевих пристроїв. Microsoft стверджує, що рішення Express Logic допомагають швидше випустити ці продукти на ринок.

Системи Express Logic підходить в тому числі для пристроїв з високими обмеженнями, наприклад, працюють від батареї і мають менше 64 КБ флеш-пам’яті. Щорічно в світі проводиться і впроваджується 9 млрд пристроїв на базі мікроконтролерів – на цьому ринку Microsoft і збирається просувати системи Express Logic.

Як Microsoft буде використовувати продукт?

За рахунок придбання Express Logic Microsoft розраховує отримати доступ до мільярдів нових підключених кінцевих пристроїв, а також збільшити кількість девайсів, які можуть безперешкодно підключатися до Azure. ThreadX повинна доповнити Azure Sphere – головна пропозиція Microsoft з безпеки в області мікроконтролерів. Azure Sphere являє собою ОС для додатків інтернету речей на базі ядра Linux.

В кінцевому рахунку ThreadX повинна стати однією з опцій обробки даних в реальному часі на пристроях Azure Sphere. Крім того, пристрої на базі ThreadX зможуть підключатися до сервісу Azure IoT Edge, якщо рішення інтернету речей вимагає граничних обчислювальних можливостей. Azure IoT Edge – це сервіс по реалізації штучного інтелекту і аналітики Azure на пристроях інтернету речей.

Microsoft просуває Azure Sphere як рішення для найбільш захищених підключень клієнтів до хмари, але при цьому Azure Sphere не працює на пристроях з обмеженими можливостями. У цих випадках Microsoft буде рекомендувати використовувати ThreadX RTOS, а не яку-небудь іншу RTOS, оскільки у вирішення Express Logic є додаткові сертифікати, крім того, його можна буде підключити до Azure IoT Hub з коробки.

З питань придбання рішень Microsoft Windows IoT  можна звернутися до відділу продажів і розвитку AXOFT Україна за телефоном +38 044 201 03 03 або по e-mail: sales@axoft.ua

Стати партнером Axoft

Раді співпраці з AXOFT!
Заповніть та надішліть цю форму.
Ми з вами зв’яжемося з обговорення умов співпраці.

Акційні пропозиції