В Україні 80% програмного забезпечення, встановленого на комп’ютерах, не має необхідних ліцензій. Про це говориться в дослідженні BSA Global Software Survey, який регулярно випускає Асоціація виробників програмного забезпечення.
З 2016 року проникнення неліцензійного ПЗ в Україні знизилася всього на 2 процентних пункту. Для порівняння, в США цей показник використання піратського софту становить 15%.
У дослідженні також наводяться дані за обсягом і вартості неліцензійного ПЗ, встановленого на персональних комп’ютерах в більш ніж 110 країнах світу. Так в Україні, за даними BSA, вартість всього ПЗ, встановленого без ліцензій за 2017 рік, склало $ 108 млн., Це майже в 4 рази менше, що у сусідній Польщі, на 50% менше ніж у Румунії та Чехії і практично можна порівняти з показниками Угорщини. Варто відзначити, що ще в 2011 році цей показник був на рівні $ 647 млн. І перевищував показник ряду стан Центральної та Східної Європи. Показники зниження вартості ПЗ в першу чергу пов’язані з знеціненням національної валюти.
Якщо брати в грошовому еквіваленті, то Україна на п’ятому місці після Росії ($ 1,2 млрд), Польщі ($ 447 млн), Румунії ($ 161 млн) і Чехії ($ 149 млн) по регіону Центральна та Східна Європа. А за процентним співвідношенням – на шостому.
В цілому проникнення піратського ПЗ в регіоні CEE (Центральної і Східної Європи) становить 57%. Приблизно такий же рівень (50% і вище) в Азії, Латинській Америці, Африці і Середньому Сході. Найнижчий рівень піратства, очікувано, спостерігається в країнах Північної Америки (16%) і Західної Європи (26%), що впливає на загальносвітову статистику: в цілому по світу використання піратського софту становить 37%.
В BSA відзначають, що використання неліцензійного ПЗ сприяє зростанню кібератак і пов’язане з фінансовими втратами. Зараження неліцензійного ПЗ шкідливими програмами обходиться компаніям по всьому світу в $ 359 млрд на рік.
Дивують факти використання піратського ПЗ державними та освітніми установами. Це нонсенс. З одного боку – це як мінімум порушення законів, з іншого користувачі втрачають безліч переваг, які дає ліцензійне ПЗ.
1. Купуючи ліцензійне ПЗ, ми уникаємо порушення законів.
2. Неліцензійне ПЗ зламують і часто відсутні можливості поновлення програми, а це особливо критично в разі антивірусів, фаєрвол і операційних систем.
3. Купуючи ПЗ, ви зазвичай отримуєте право на безкоштовну технічну підтримку. Без якої іноді просто неможливо грамотно побудувати роботу програми.
4. Ліцензійне ПЗ практично завжди гарантує вам безкоштовне оновлення програми протягом певного терміну. Варто відзначити, практично будь-яке програмне забезпечення містить ті чи інші несправності, без виправлення яких іноді просто неможливо повноцінно його використовувати.
5. При зломі програмного забезпечення пірати вносять в дистрибутив часом значних змін, викидаючи з нього, як мінімум, бібліотеки драйверів і інші малозначні для них речі.
6. Гроші, вкладені в ліцензійне програмне забезпечення, сприяють подальшому вдосконаленню продукту на благо користувачів. Купуючи програму, ви стимулюєте розробників.
7. При проходженні підприємством процедури сертифікації на відповідність вимогам міжнародних стандартів ISO робота з ліцензійним ПЗ є обов’язковою вимогою.
8. Порушення вимог закону про авторські права може негативно відбитися на репутації компанії.
9. Дуже часто в піратські версії програм вбудовуються віруси, за допомогою яких сторонні особи отримують доступ до управління вашим ПК або в світлі останніх подій Ваші сервери і окремі ПК можуть стати для піратів просто машинами для майнінгу криптовалют, що істотно вплине на швидкість роботи сервера і окремих ПК в цілому.
Рады сотрудничеству с AXOFT!
Заполните и отправьте данную форму.
Мы с вами свяжемся по обсуждению условий сотрудничества.